Spoločné pletenie – TRIČKO – 5

Zošívanie strán.

Tričko už máme celé upletené a už nám ostáva iba zošiť si strany a poprípade rukávy ak ste sa rozhodli si ich pridať. Celé tričko je pletené vrúbkovaným vzorom a tak môžeme použiť techniky, ktoré nám strany trička veľmi pekne spoja a dosiahneme tak naozaj profesionálny vzhľad.

Na jednej strane trička budeme spájať dve bočné strany ktoré sú vlastne konce riadkov. Na ich spájanie je dobré použiť túto techniku – Vertikálne zošívanie pleteniny – vrúbkovaný vzor

Na druhej strane budeme spájať bočné strany, ktoré majú živé očká. Na spájanie živých očiek pri vrúbkovanom vzore je dobré použiť túto techniku – Pletací steh pre vrúbkovaný vzor

Ako postupovať pri zmene vzoru v návode.

Môže nastať situácia, že  spravili zmeny pri pletení trička a napríklad ste nepoužili na celé tričko vrúbkovaný vzor a tratili ste tým obojstrannosť pleteniny , čo je vlastnosť , ktorú nám takýto vzor poskytuje. V takomto prípade môže nastať situácia, keď nebudete môcť zošiť strany trička ako sme si vysvetlili vyššie v článku, ale budete musieť zošiť ukončenú stranu so živými očkami. V tomto prípade je ideálne použiť túto techniku na zošívanie – Zošívanie vodorovnej a zvislej vrúbkovanej pleteniny.

Súvisiace príspevky